Apie sistemų administratorių dieną

Sistemų administratorių diena švenčiama jau daugelį metų: juk ir kompiuterinės sistemos egzistuoja seniai, ir jas prižiūrintys žmonės – taip pat. Pasaulis darosi vis sudėtingesnis, IT atsiranda netgi ten, kur dar prieš dešimtmetį niekas nebūtų nei pagalvojęs – dabar mikroprocesorių galite rasti netgi sportiniuose bateliuose ar moteriškuose auskaruose. Skaičiavimo technika ištobulėjo tiek, kad kišenėse daugelis nešiojasi tiek skaitmeninių galių, kad pralenktų IT sistemas, prieš kelis dešimtmečius kurtas Žvaigždžių karų programai.

Pasaulis tobulėja, bet sudėtingiausią jo dalį valdantys sistemų administratoriai darosi vis svarbesni – dabar šių žmonių dėka dirba viskas – pradedant elektrinėmis ir baigian fermomis. Erdvėlaiviai, Internetas, laivai, mašinos, fabrikai, kariuomenės, pramogos, elektrinės – visur yra kompiuterinės sistemos, visur yra kompiuteriai ir jų tinklai, visur yra ir sistemų administratoriai.

Nuo 2002 metų Lietuvoje vyksta ir kasmetinis sistemų administratorių konkursas – linksma šventė, kurioje dalyviai varžosi, kuris geriau išspręs įvairias kitų administratorių sugalvotas užduotis. Nes juk ir adminai turi pasilinksminti 🙂

Vienais metais šventė būna didesnė, kitais – praeina ramiau, tačiau visada ji skirta tam, kad adminai gautų pramogų ir galėtų pažaisti žaidimus, kurių niekada nesuvoks joks IT nesuprantantis žmogus.

Konkurso užduotys bus skelbiamos 2016 liepos 27 dieną, Sistemų administratorių dienos tinklaraštyje.

Proudly powered by WordPress and Sweet Tech Theme
Popo.lt tinklaraščiai. Hosting powered by   serverių hostingas - Hostex
Eiti prie įrankių juostos